Atmosféra českých lázní aneb klid, který si užije každý

České lázně

Pokud máte rádi pobyty v lázeňských resortech a užíváte si různé procedury, jistě víte, že česká tradice lázeňství sahá několik století nazpět. Pojďme si proto dát k dobru několik zajímavých tipů, ze kterých se snadno může stát cíl některého z vašich víkendových výletů. Proč si nedopřát trochu odpočinku od každodenního stresu? Vždyť se to přímo nabízí, život není jen o práci a povinnostech. Lázeňství je v Čechách velmi důležitou součástí turismu a záleží i na tom, jaký neduh vás trápí. V některých lázních se poperete snadněji s lupénkou, jinde pár dnů procedur prospěje vašemu srdci nebo ledvinám.

Vydejte se do jihočeského regionu

Klasika na úvod aneb lázně, které jsou typickým reprezentantem jihu Čech, podobně jako například Nové Hrady či Třeboň. Necelých dvacet kilometrů od Tábora byste našli město, které má renesanční zámek zvelebený Petrem Vokem a řadu dalších krásných míst. Lázně Bechyně mají tradici už od sedmnáctého století, dlouhodobě se zaměřují na onemocnění pohybového ústrojí. Komu něco říkají pojmy jako vodoléčba a slatina, ten se tu bude cítit doslova jako doma. Léčebné účinky rašeliny jsou velmi dobře známé. Podívejte se ale také na další nabídku, připraveny jsou totiž i Lázně Slatinice. V čem vám může prospět pobyt právě zde?

Sirné prameny nedaleko Olomouce

Lázně ve Slatinicích se specializují na nemoci oběhového a pohybového ústrojí, zdejší léčivé prameny nesou jméno po svatém Vítovi nebo svatém Jiřím. Historie místa se začala psát v šestnáctém století, dnes si ve zdejším resortu připomene i klasiku z dob První republiky. Do třetice se potom nabízejí třeba Lázně Kynžvart. Najdete je v okrese Cheb, zalíbení v nich našel i proslulý německý básník Goethe, skutečný specialista na české lázeňské pobyty. Líbilo se tu i španělským a anglickým pomazaným hlavám. Pokud máte rádi historii, jistě se vám bude líbit na zámku Kynžvart, který vystavěl v sedmnáctém století proslulý Pietro Nobile.

20.7.2022